AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu! 7 Temmuz 2018 Açık Öğretim Lisesi

0
80


Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih duyuruldu. İlk iki oturumu Cumartesi günü tamamlayan öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. AÖL sınavının son oturumu bu sabah gerçekleştirilecek. İşte AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih.


07 – 08 Temmuz 2018 tarihlerinde uygulanan AÖL 3. dönem sınavları bugün sona erecek. Sınavdan çıkan öğrenciler şimdi sonuç için heyecanlanıyor. AÖL sınav sonuçlarının açıklanması ile beraber öğrenciler 2018 dönemini bitirmiş olacak. AÖL sonuçlarının açıklanacağı tarihi MEB duyurmuştu.

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem Sınav Sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanacak.

Sınav sonuçlarınızı sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz ile girip sınav sonuçları kısmından öğrenebilirsiniz. Dönem dersleri kısmından da önceki bütün sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca Alo 147 çağrı merkezini arayarak ta sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

AÖL SINAV SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

07 – 08 Temmuz 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek. Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017-3. Dönem sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. 

Sınav soru/sonuçlarına nasıl itiraz edebilirim?

Adayların; sınav sorularına itirazlarını, sınav sorularının ilanından sonra 5 (beş) takvim günü, sonuçların ilanından sonra 10 (on) takvim günü içinde yapmaları gerekmektedir

İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

1 – T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

2 – Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

3 – Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır.

Ekte verilen dilekçenin doldurularak, banka dekontu ile birlikte aşağıda yazılı adrese gönderilmesi gerekmektedir.

Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan veya süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmamaktadır.

Dilekçe ve dekontun gönderileceği adres:

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME ve SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
06500 Teknikokullar / ANKARA

 

Kaynak: HaberTürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here