Son dakika: AK Parti’den ’cinsel istismar düzenlemesi’ ile ilgili flaş açıklama

0
193


Son dakika haberi… AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklamalarda bulundu. Mahir Ünal, cinsel istismar suçları ile ilgili yeni düzenlemelerin hayata geçirileceğini söyledi, “Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak” dedi. Ünal gündem maddelerinden yerel seçimlerin erkene alınması tartışmalarına değindi, “Gündemimizde yok, Türkiye’nin daha önemli sorunları var.” diye konuştu. Ünal, görevden alınan başsavcı ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu


AK Partili Ünal gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ünal, “Cinsel istismar yasaları ile ilgili düzenlemeler birinci önceliğimiz olacak. Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak” dedi. Ünal, erken seçimin gündemlerinde olmadığını söyledi.

 

Ünal’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Erken seçim – “Henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen Türkiye’de oluşturulmak istenen kaygı, endişe gibi konularda bir tavır ortaya koymuş, yeniden erken seçim çalışmaları tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Türkiye’nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçirilmesidir. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destekmiş gibi sunuluyor. Türkiye yeni bir erken seçimden çıktı. Türkiye güvenle önüne bakıyor. Güvenlik, kadınlarımız, çocuklarımız, sınır güvenliği gibi çok önemli gündem konuları var. Yeniden erken seçim tartışmasınıng etirilmesini doğru bulmuyoruz. Gündemimizde bir tartışma söz konusu değil.”

Bahçeli’nin başsavcının görevden alınması ile ilgili açıklaması ve Alaattin Çakıcı konusu – “Bahçeli bir siyasetçi olarak bunun kendi siyasi düşüncesi olduğunu, takdire ait olduğunu sosyal medyasından açıkladı. Bahçeli, hiçbir zaman siyasi tavır içine girmedi. Alaattin Çakıcı konusunda basına yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledik. Bu sözlerin ait olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledik. Böyle bir konu varsa yargının üstüne düşeceğini söyledik. Basın özgürlüğü, ifade konusunda her zaman destekte bulunuyoruz. Ama basın hakkının, ifade özgürlüğünün de teröre kapı aralayamayacağını söylüyoruz. Biz buna izin vermeyiz. İfade ve basın özgürlüğüne yönelik açıktan tehdit etmesine AK Parti rıza göstermez. 2001 yılında AK Parti’nin doğum nedeni, yasaklar ve özgürlüklerdir.”

TBMM Başkanlığı konusu – “Her siyasi parti kendi grubu ile adayını gösterecektir. Biz de adayımızı belirleme konusunda çalışıyoruz. Vekiller yemin ettikten sonra Meclis grubumuzu toplayarak istişare edeceğiz. Bu istişare konusunda kamuoyu ile bunu paylaşacağız.”

Kaynak: HaberTürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here