BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den yerel seçim açıklaması

0
138


TBMM’de kayıt yaptıran BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimlerin erkene alınacağı iddialarının sorulması üzerine, “Bizce alınabilir, alınması çok doğrudur. Çünkü martta kış şartları oluyor, seçim büyük zorluklara sahne oluyor. Onun için yerel seçimlerin önümüzdeki sonbaharda, ekim sonu gibi yapılmasının hem milletimiz açısından hem seçimin sıhhati açısından daha doğru olduğuna inanıyorum” dedi


YEREL seçimlerin erkene alınacağı iddialarını değerlendiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Martta kış şartları oluyor, seçim büyük zorluklara sahne oluyor” dedi.

Gazete Habertürk’ün haberine göre TBMM’de milletvekili kaydını yaptıran Destici, soruları yanıtladı. Destici, yerel seçimlerin erken bir tarihe çekilmesine dair değerlendirmesinin sorulması üzerine şöyle konuştu: “Yerel seçimlerin erkene alınmasını 2009’dan beri savunuyoruz. Bugüne kadar çoktan alınması gerekiyordu ama maalesef geçmiş dönemlerdeki Meclis, bu anlamda irade ortaya koymadı. Bizce alınabilir, alınması çok doğrudur. Çünkü martta kış şartları oluyor, seçim büyük zorluklara sahne oluyor. Onun için yerel seçimlerin önümüzdeki sonbaharda, ekim sonu gibi yapılmasının hem milletimiz açısından, hem seçimin sıhhati açısından daha doğru olduğuna inanıyorum. Hem de Türk milletimiz, 24 Haziran seçimlerinde bir irade koydu, bunun yansımasını da yerel seçimlerde göreceğimize inanıyorum.”

 

 

Kaynak: HaberTürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here