Son dakika: BBP lideri Mustafa Destici’den idam çıkışı!

0
113


Son dakika haberi… BBP Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Destici, Ankara Polatlı’da kaybolan ve daha sonra ölüm haberi ile Türkiye’yi yasa boğan Eylül cinayetine dikkat çekti. Destici üzgün olduklarını belirterek, “Bunun tedbirlerinin ivedi olarak alınması ve bununla ilgili cezaların tekrar gözden geçirilmesi gerekir. Ne hadım ne hapis cezası, tek seçenek idam olmalıdır.” dedi. Destici, bu konuda yeni yasama döneminde TBMM’de yasa teklifinde bulunacağını bildirdi


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terör ve cinsel istismar suçlarının faillerinin idamla cezalandırılmaları gerektiğini belirterek, parti olarak bu konuda yeni yasama döneminde TBMM’de yasa teklifinde bulunacağını bildirdi.

Partiden yapılan yazılı açıklamaya göre, Destici, partisinin bir otelde düzenlenen Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısına katıldı.

 

Destici, çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarının toplumla birlikte kendilerini de derinden üzdüğünü belirtti.

Destici, Türkiye’nin bu tür vahşet olaylarından kurtulması gerektiğine işaret ederek, “Bunun tedbirlerinin ivedi olarak alınması ve bununla ilgili cezaların tekrar gözden geçirilmesi gerekir. Ne hadım ne hapis cezası, tek seçenek idam olmalıdır.” ifadesini kullandı.

Türk askerini, polisini ve sivil vatandaşlarını şehit eden teröristlere de idam cezası verilmesini isteyen Destici, BBP olarak yeni yasama döneminde TBMM’de idam cezasının getirilmesi için yasa teklifi vereceğini kaydetti.

 

Kaynak: HaberTürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here