Koltuk altı sarkmasından kurtaran, koltuk altını sıkılaştırıp göğüsleri dikleştiren egzersiz

0
214


Günde sadece 30 dakikanızı ayırarak koltuk altındaki sarkmalardan kurtulmaya ne dersiniz? Koltuk altı sarkmanızdan kurtulmanın yanı sıra koltuk altı yağlarını yok edecek, göğüslerinizi dikleştirecek bu egzersiz 21 günde etki ediyor!Bikini ve mayo döneminin açılması bir yana, yazın artık daha fazla vücudumuzun kusurlarını belli edecek kıyafetler giyiyoruz. Dolayısıyla vücudumuza baktığımızda gözümüze daha fazla ayrıntı çarpıyor. 
Koltukaltı yağlanması ve koltukaltındaki derilerin sarkmasından birçok kadın şikayetçidir. Bu ufak bölümün diri görüntüsü kişiyi oldukça forma sokar. 
İşte koltukaltı yağlanması ve koltukaltı derisi sarkmasından kurtaracak, yalnızca 21 günde vücudunuzu forma sokacak, vücudunuzu sıkılaştıracak öneriler!
Yıldızları Yakalama EgzersiziBu hareket ile vücudunuz dik bir biçimde, başınız yukarı baksın. Gökyüzünden sanki hayali bir yıldızı yakalamaya çalışıyor gibi uzanın. 
Bir elinizle yıldıza uzanırken, diğer kolunuz görseldeki gibi başınızın üzerinde dirseklerden kırık olsun. 
İşlemi bir sağ elinizle, bir sol elinizle yapın. Bu hareketi 20 kere tekrar edin. 
Kobra EgzersiziKobra egzersizinde midenize kadar kere yüzüstü uzanın. Midenizden yukarısı yani göğsünüze geldiğinizde vücut yukarıda olsun. Kollar ise dirseklerden kırık ve ensede birleşmiş olsun.
Midenizi yerden kaldıracak kadar geriye esneyip, tekrar midenizi yere değdirin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise dirseklerinizi yanda tutup yüzünüze doğru kırılmamalarını sağlamak. Bu hareketi 20 kez tekrar edin.
Tenis Topu EgzersiziDeniz topunu avuçlarınızın içine iki el birbirine bakacak biçimde yerleştirin. Kollar dirseklerden kırık vaziyette, dirseklerin yere paralel bulunduğuna emin olun. 
Top ellerinizin içindeyken çenenizin hemen altında olmalı. Bileklerden dirseğe kadar kollarınızın bulunduğu pozisyon, yere paralel bir çizgi oluşturmalı.
Topu avuç içlerinizle sıkıştırın ve bırakın. Her sıkıştırma hareketinde dirseklerin yere paralel olup olmadığına dikkat edin.  Bu sıkıştırma bırakma işlemini 20 kere tekrar edin.
Makas EgzersiziDik bir şekilde ayakta durun. Kollarınızı iki yana açın, ellerinizi bileklerden yukarı kırarak kollarınızı esnetin. 
Sonra kollarınızı öne doğru uzatın ve biri altta biri üstteyken birbirlerine çapraz olacak biçimde görseldeki gibi birleştirin. 
Bir el aşağıda bir el yukarıda olacak biçimde kolları sürekli değiştirerek bu hareketi 20 kez tekrarlayın.
Fil EgzersiziBacaklar omuz hizasında açık, gövde yere paralel bakıyor ve kollarınızı yere uzatın. Kollarınızı bir sağa bir sola sallayın. Bu hareketi 20 kez tekrar edin.
Çene EgzersiziParmaklarınızı iç içe geçirin ve tam çenenizin altına yerleştirin. Avuç içleriniz yere bakıyor, dirsekler ise omuzlarınızla beraber hayali bir düz çizgi oluşturuyor.Şimdi çenenizle parmaklarınıza baskı uygulayın ve serbest bırakın, sonra tekrar uygulayın. Sonra parmaklarınız ile çenenizi yukarı kaldırmaya çalışın. Bu sırada dirseklerle omuzların oluşturduğu düz çizgiyi bozmayın. Bu hareketi 20 kez tekrar etmelisiniz.
Yastık Sıkıştırma EgzersiziKollar dirseklerden kırık biçimde, avuç içlerinizin arasına bir yastık alın. Avuç içlerinizle bu yastığı sıkıştırıp serbest bırakın. Bu hareketi de 20 kere tekrar edin. Günde yalnızca 30 dakikanızı alacak bu işlem ile 3 hafta sonunda yaşadığınız değişime inanamayacaksınız. Koltuk altlarınız toparlanmış, göğüs postürünüzde sıklaşma ve dikleşme olduğunu keşfedeceksiniz.

Kaynak: HaberTürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here