Ücretli öğretmenlik başvurusu 2018… E-Devlet başvuru sayfası

0
144

Ücretli öğretmenlik başvurusunun nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ücretli öğretmenlik başvuruları yeni düzenleme ile birlikte artık e-Devlet üzerinden oldukça kolay ve rahat bir şekilde yapılabiliyor. İşte, e-Devlet ücretli öğretmenlik başvuru sayfası.
Ücretli öğretmenlik başvurusu 2018... E-Devlet başvuru sayfası

Ücretli öğretmenlik başvurusu için araştırmalar başladı. On binlerce öğretmen için büyük kolaylık sağlayan yeni düzenleme ile, ücretli öğretmenlik için başvurular sadece e-Devlet üzerinden T.C kimlik numarası ile yapılabilecek. Peki, ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar.

e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları 24 Ocak 2018 tarihinde başladı. MEB’in yaptığı açıklamada, başvuruların 2. dönem sonuna kadar yapılacağı bildirildi. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacağını da belirten MEB, hali hazırda ücretli öğretmen olarak görev yapanların görevlendirmeleri 1. dönem sonu itibariyle sonlandırıldığını, bu durumda bulunanların 2. dönem de görev yapabilmeleri için e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerektiği vurgulandı.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

E-Devlet şifresine sahip olan bireyler, sisteme giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan ekrana ‘ücretli öğretmenlik’ terimini yazarak arama gerçekleştirecek.

Açılan sayfada ‘Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu’ başlığına tıklayacak olan adaylar, başvuru formunda yer alan bilgilerini teyit ederek ileri butonuna tıklayacak.

Tercih aşamasında ise mezun olunan okul kapsamında birden fazla mezuniyet bilgisi tercih edilebilecek.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here